Aeroklub Lubelski w Radawcu

Aeroklub Lubelski jest jedną z najstarszych lubelskich organizacji o wielkiej tradycji. Powstał w 1927 roku z inicjatywy ludzi, których łączył jeden cel – oderwać się od ziemi i unosić się w powietrzu jak najdłużej. Konstruowali więc prototypy własnych aeroplanów, dzięki którym mogli spełniać swoje największe marzenia i czerpać ogromną radość z latania. Widok aeroplanu na niebie w tamtych czasach wzbudzał zainteresowanie całego Lublina. Mieszkańcy wychodzili na dachy, aby móc podziwiać niezwykły cud ówczesnej techniki. W Lubelskim Klubie Lotniczym szkoliło się coraz więcej pilotów, którzy odnosili ogromne sukcesy na całym świecie. Dzisiaj, po dziewięćdziesięciu latach, lotnictwo nie straciło na swej niezwykłości. A co najważniejsze, dostępne jest dla każdego.

Przy Aeroklubie działa również Zakład Usług Agrolotniczych z samolotem M-18 Dromader służącym głównie do gaszenia pożarów lasów. Ponadto z naszego lotniska wykonuje loty patrolowe Straż Graniczna.

Aeroklub Lubelski pełni funkcję klubu sportowego propagującego i rozwijającego lotnictwo polskie, głównie w zakresie szkolenia, rekreacji i uprawiania sportów lotniczych. W dobie szybkiego rozwoju lotnictwa komunikacyjnego stanowi źródło potencjalnych kandydatów na przyszłych pilotów zawodowych. Aeroklub stawia zatem na edukację młodzieży i jej rozwój przez angażowanie w sporty lotnicze, które nie tylko kształcą, ale również wychowują, uczą odpowiedzialności, wytrwałości oraz pracowitości.
Aby zapewnić środki dla działalności sportowej, Aeroklub świadczy usługi dla firm i instytucji państwowych. Dodatkowo prowadzona jest obsługa techniczna statków powietrznych.

Kamera przy lotnisku

Kamera on-line: (powiększ+)