Klub Seniorów Lotnictwa

Klub Seniorów Lotnictwa jest niezależną organizacją działającą przy Aeroklubie Lubelskim i liczy kilkadziesiąt doświadczonych pasjonatów lotnictwa. Większość z tych osób od lat związana jest z Aeroklubem, mając na swoim koncie znaczący wkład w działalność Lotniska.

Klub Seniorów jest przede wszystkim doskonałym sposobem na kontynuację pasji lotniczej, gdy wiek i zdrowie nie pozwalają już na podniebne szaleństwa. Bo cóż jest wspanialszego niż wspólne wspomnienia o dawnych podbojach nieba i lotniczych przygodach.

Grupa ta ma też dobry kontakt z młodszym pokoleniem pilotów. Co kilka lat Klub Seniora organizuje bowiem Zjazdy Wychowanków Aeroklubu Lubelskiego. Zjazdy cieszą się dużą popularnością, na które zjeżdżają się ludzie z całej Polski. Do tej odbyło się 5 takich zjazdów, na których “Stare Gawrony” wspominają dawne czasy i dzielą się swoimi wspomnieniami oraz doświadczeniem z młodymi sympatykami naszego lotniska.

Członkowie Lubelskiego Klubu Seniorów Lotnictwa urządzają koleżeńskie spotkania w każdy poniedziałek miesiąca: od maja do października – na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu, a od listopada do kwietnia – w pomieszczeniach zaprzyjaźnionego Automobilklubu Lubelskiego.