Aeroklub Lubelski - Aktualności
 

Aktualności z kwietnia 2017

     
 

25 kwietnia 2017 - Kondolencje

 Sprawy aerokluboweWyrazy szczerego żalu i współczucia Piotrowi Józefackiemu z powodu śmierci Matki przesyłają Zarząd, Pracownicy i Członkowie Aeroklubu Lubelskiego.
Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w dniu 28 kwietnia (piątek) w kaplicy cmentarnej przy ul. Lipowej w Lublinie.

Życzeniem Rodziny jest prośba o nie składanie kwiatów i wieńców na grobie zmarłej i przekazanie symbolicznej kwoty datku na konto Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" w Lublinie.
 
 

13 kwietnia 2017 - Wspomnienie o Zdzisławie Góreckim

 Sprawy aeroklubowePłk pil. Zdzisław Górecki - Człowiek o pięknym patriotycznym, lotniczym życiorysie. Jego młodość przypadła na czas przygotowań do obrony Ojczyzny. Później zdał z tego egzamin wzorowo. Już przed wojną był instruktorem lotniczym w Szkole Podchorążych Lotnictwa w Dęblinie. Zestrzelony przez Rosjan 17 września 1939 r. nie mógł dalej walczyć na niebie. Podjął działalność konspiracyjną w Armii Krajowej – ponosząc po wojnie tego konsekwencje typowe dla tamtych czasów – zesłanie do radzieckich obozów pracy na kilka lat. Później powrócił do umiłowanego lotnictwa w wojsku. Wyszkolił wielu znanych pilotów, w tym dowódców najwyższej rangi. Następnie podjął ryzykowną i pełną poświęcenia pracę w lotnictwie sanitarnym, którego był współorganizatorem. Zapisał się we wdzięcznej pamięci rzeszy ludzi, którym ratował zdrowie i życie.


Z Aeroklubem Lubelskim był związany przez kilkadziesiąt lat. Do końca swoich dni uczestniczył w działalności Lubelskiego Klubu Seniorów Lotnictwa. Będzie Go brakowało szczególnie tym, którzy mieli zaszczyt Go znać.
 
 

7 kwietnia 2017 - Akcja Lisy - Potrzebni operatorzy

 Sprawy aeroklubowePotrzebni operatorzy zrzutu szczepionki. Szczegółowych informacji udziela Grzegorz Piwowarski, tel. 603 303 226 

DALEJ: Aktualności z marca 2017

STRONA GŁÓWNA

Sprawy aeroklubowe25.04.2017
Kondolencje

Sprawy aeroklubowe13.04.2017
Wspomnienie o Zdzisławie Góreckim

Sprawy aeroklubowe7.04.2017
Akcja Lisy - Potrzebni operatorzy


 
    
Copyright © 1927-2014 Aeroklub Lubelski. Reklama na www . Polityka Prywatności
J.Woźniacki - code | S.Kozik - grafika