Ośrodek Organizacji Szkolenia Aeroklubu Lubelskiego posiada przygotowaną do szkoleń salę wykładową, wyposażoną w niezbędne pomoce dydaktyczne. Dla niewielkiej grupy szkoleniowej jest też możliwość prowadzenia ćwiczeń w małej sali na „wieży”, skąd rozciąga się widok na całe lotnisko. Podczas przerwy można zaparzyć sobie kawę lub herbatę w pokoju pilotów. Ośrodek oferuje również miejsca noclegowe.

Zakres szkolenia lotniczego

W ramach Certyfikatu Organizacji Szkolenia Aeroklub Lubelski jest upoważniony do prowadzenia następujących lotniczych szkoleń teoretycznych i praktycznych:

1. Szkolenie teoretyczne i praktyczne dla uzyskania licencji pilota samolotowego turystycznego PPL(A)
  2. Szkolenie teoretyczne i praktyczne do uzyskania licencji pilota szybowcowego SPL
  3. Szkolenie teoretyczne i praktyczne do uzyskania uprawnień do lotów w przestrzeni kontrolowanej VFR
  4. Szkolenie do uprawnień nie wpisywanych do licencji:
    • w lotach nocnych
    • w lotach grupowych
    • w trudnych warunkach atmosferycznych
    • loty VFR w dzień
    • w zakresie wykonywania startów i lądowań w terenie ograniczonym
    • określanie minimów nawigacyjnych VFR w nocy
    • loty VFR w nocy
    • obniżenie minimów pogodowych pilota
    • wznowienie nawyków
    • holowanie szybowców
    • zrzucanie skoczków spadochronowych
  5. Przeprowadzanie okresowych KTP i KWT na samolotach jednosilnikowych i na szybowcach
  6. Szkolenie teoretyczne i praktyczne dla uzyskania świadectwa kwalifikacji skoczka spadochronowego

Terminy najbliższych szkoleń

• Szkolenie do licencji pilota samolotowego turystycznego PPL(A) – luty/marzec 2017 r.
  • Podstawowe szybowcowe – luty/marzec 2017 r.

Pozostałe kursy organizowane są zwykle po zebraniu odpowiedniej liczby chętnych.
Prosimy o zgłaszanie zapotrzebowania na szkolenia przez naszą ankietę.

Cennik szkoleń spadochronowych i szybowcowych na podstronie sekcji.
Nie ma możliwości rozłożenia kosztu kursu na raty.

Jeśli interesuje Cię inne szkolenie, zgłoś swoją chęć uczestnictwa przez wskazanie
preferowanego kursu i terminu wypełniając ankietę:

Zaplanuj sobie szkolenie!