Aeroklub Lubelski - Ośrodek Szkolenia Lotniczego

Ośrodek szkolenia Lotniczego

sala szkoleniowaOśrodek Organizacji Szkolenia Aeroklubu Lubelskiego posiada przygotowaną do szkoleń salę wykładową, wyposażoną w niezbędne pomoce dydaktyczne. Dla niewielkiej grupy szkoleniowej jest też możliwość prowadzenia ćwiczeń w małej sali na "wieży", skąd rozciąga się widok na całe lotnisko. Podczas przerwy można zaparzyć sobie kawę lub herbatę w pokoju pilotów. Ośrodek oferuje również miejsca noclegowe.

Zakres szkolenia lotniczego

W ramach Certyfikatu Organizacji Szkolenia Aeroklub Lubelski jest upoważniony do prowadzenia następujących lotniczych szkoleń teoretycznych i praktycznych:

1. Szkolenie teoretyczne i praktyczne dla uzyskania licencji pilota samolotowego turystycznego PPL(A)
  2. Szkolenie teoretyczne i praktyczne do uzyskania licencji pilota szybowcowego
  3. Szkolenie teoretyczne i praktyczne do uzyskania uprawnień do lotów w przestrzeni kontrolowanej VFR
  4. Szkolenie do uprawnień nie wpisywanych do licencji:
    • w lotach nocnych
    • w lotach grupowych
    • w trudnych warunkach atmosferycznych
    • loty VFR w dzień
    • w zakresie wykonywania startów i lądowań w terenie ograniczonym
    • określanie minimów nawigacyjnych VFR w nocy