Nagrodzeni z okazji 96 rocznicy powstania Aeroklubu Lubelskiego

Z okazji 96 rocznicy powstania Aeroklubu Lubelskiego, podczas ceremonii otwarcia Charytatywnego Pikniku Lotniczego w dniu 28.05.2023r. Prezes Andrzej Oczkowski i Dyrektor Bogusław Misiak nagrodzili pamiątkowymi ryngrafami zasłużonych działaczy, za ich wieloletnią pracę. Podkreślenia wymaga fakt, że Władysław Bubień i Mirosław Gajewski są autorami książki (dokument ponad 600 stron) o Aeroklubie Lubelskim opisującej losy naszego stowarzyszenia od czasów wojennych do obecnych. Książka ukaże się po wakacjach.

Władysław Bubień Absolwent Politechniki Warszawskiej rozpoczął szkolenie szybowcowe jako członek stołecznego aeroklubu w 1958 roku. W1962 roku wstąpił do Aeroklubu Lubelskiego. Instruktor pilot – szybowcowy i śmigłowcowy, pilot samolotowy. Uczestnik wielu zawodów lotniczych zdobył Złotą Odznakę Szybowcową z trzema diamentami. W 1979 r. obronił pracę doktorską na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej w zakresie trwałości zmęczeniowej – zagadnieniach dominujących w konstrukcjach śmigłowców.  W PZL Świdnik przepracował 30 lat na stanowisku inżyniera prób w locie. Uczestniczył w lotach doświadczalnych prototypów śmigłowców PZL Sokół, PZL-Kania i SW-4. Przez wiele lat współpracował z Państwową Komisją Badania Wypadków Lotniczych.  Od 1968 roku uczestniczył w pracach zarządu Aeroklubu Lubelskiego przez 50 lat, w tym ponad dwie kadencje jako jego prezes. W latach 1991-1994 był członkiem zarządu Aeroklubu Polskiego. W 2012 roku otrzymał honorowe wyróżnienie Błękitne Skrzydła, przyznawane przez pismo „Skrzydlata Polska” i Krajową Radę Lotnictwa, a także znalazł się w poczcie członków honorowych Aeroklubu Polskiego. Do dzisiaj zachowuje ważność licencji pilota szybowcowego.

Mirosław Gajewski to miłośnik lotnictwa i badacz jego dziejów, autor wielu publikacji z zakresu historii lotnictwa. W okresie 1979-1982 w Wojskowej Oficerskiej Szkole Lotniczej przeszedł szkolenie spadochronowe i wstępne szkolenie śmigłowcowe, W Aeroklubie Lubelskim od lat 80., w Klubie Seniorów Lotnictwa od 1991 roku ‒ kilkakrotnie wyróżniony przez Aeroklub Polski. Jest autorem wartościowej i docenionej w środowisku lotniczym pracy historycznej: Lubelski Klub Lotniczy – Aeroklub Lubelski w okresie II Rzeczypospolitej.

Janusz Stachowicz (87 lat) – w lotnictwie od 1951 roku. Służba wojskowa w 6 Dywizji Powietrzno-Desantowej w Krakowie. Skoczek spadochronowy, jeden z bardziej znanych instruktorów sportu spadochronowego w Polsce, sędzia klasy międzynarodowej. Inicjator i organizator w Aeroklubie Lubelskim wielu cenionych w kraju imprez, w tym mistrzostw Polski oraz zawodów spadochronowych w skokach do wody i na stadiony. Dyrektor Aeroklubu Lubelskiego w latach 1993-2001. Później jako prezes Klubu Seniorów Lotnictwa Aeroklubu Lubelskiego ożywił i rozwinął w szerokim zakresie współpracę Aeroklubu z kilkunastoma szkołami i ośrodkami młodzieżowymi. Członek honorowy Aeroklubu Polskiego, laureat „Błękitnych Skrzydeł” z 1998 roku, wyróżniony Złotym Medalem Aeroklubu Polskiego.

Benon Bujnowski ‒ wicedyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Nr 2 w Lublinie. Współpracujący od 2013 roku z Aeroklubem Lubelskim. Z jego inicjatywy zorganizowano dziesiątki wystaw o tematyce lotniczej prezentowanych przy różnych okazjach w Lublinie oraz innych miejscowościach naszego regionu. Za tę działalność Młodzieżowy Dom Kultury został w 2017 roku uhonorowany wyróżnieniem Błękitne Skrzydła. Ta placówka stała się nieocenionym ambasadorem lubelskich skrzydeł.

2 MARCA 2024r. godz. 9.00 ROZPOCZĘCIE SZKOLEŃ TEORETYCZNYCH-GRUPA PODSTAWOWA SZYBOWCOWA. ZAPISY NA SZKOLENIA (2024) NADAL TRWAJĄ.

Informacje w sprawie szkolenia szybowcowego uzyskać można pod numerami: 603 563 064, 607 034 364. Szkolenia samolotowego: 605 891 391, 728 322 913, a także u dyrektora 603 303 226

Zapraszamy do zakupu Voucherów i Szkoleń na sezon 2024

OK
X