Jubileusz Aeroklubu Lubelskiego

90 lat temu 15 sierpnia 1927 roku pracownicy pierwszej w Niepodległej Polsce fabryki samolotów – Zakładów Mechanicznych Plage&Laśkiewicz w Lublinie powołali Koło Miłośników Lotnictwa które dało początek Aeroklubowi Lubelskiemu. Staramy się uroczyście uczcić 90-cio letnią historię naszego Stowarzyszenia. Plany z tym związane musieliśmy znacznie ograniczyć ze względów finansowych. Nie udało się pozyskać wcześniej zapowiadanych funduszy na pokazy lotnicze w Radawcu. W tej sytuacji organizujemy w sobotę 12 sierpnia, w miejsce pokazów, „Dzień otwarty – 90-lecie Aeroklubu Lubelskiego” i lotniczy piknik. Zapraszamy w tym dniu na lotnisko w Radawcu wszystkich, którzy kiedykolwiek byli związani z  naszym Klubem ich rodziny, znajomych oraz sympatyków lotnictwa. Program pikniku znajduje się na plakacie 33 Balonowych Mistrzostw Polski.

Najważniejszym wydarzeniem związanym z jubileuszem będzie uroczysta sesja 15 września 2017 r. w Trybunale Koronnym na Rynku Starego Miasta w Lublinie. Jest to już tradycją, gdyż w taki sposób obchodziliśmy 50-tą, 60-tą i 75-tą rocznicę powstania Aeroklubu Lubelskiego. Nasz  jubileusz wpisuje się w 700-ną rocznicą nadania praw miejskich dla Lublina, co niewątpliwie podnosi jego rangę.