Nasz Pirat lata w Porcie Lotniczym Lublin

Pierwsze loty na szybowcu jednomiejscowym, pierwsza termika, pierwszy przelot – od wielu, wielu lat każdy, kto rozpoczynał w naszym Aeroklubie przygodę z szybownictwem, miał przyjemność latać na szybowcu Pirat SP-2548. Dzisiaj, po skończonym resursie, nasz poczciwy Pirat na emeryturze będzie jednak nadal unosić się w powietrzu i w nie byle jakim miejscu, bo na hali odlotów Portu Lotniczego Lublin.

Wspólnymi staraniami pracowników Portu i Aeroklubu Lubelskiego udało się wykonać ekspozycję szybowca, który będzie przypominać odwiedzającym nie tylko o historii lotnictwa na Lubelszczyźnie, ale również będzie świetną reklamą naszej działalności. Na hali odlotów jest umieszczona reklama Aeroklubu, wkrótce będzie postawiony także ekspozytor z ulotkami.