XXXIV Lubelskie Zimowe Zawody Samolotowe – 2000 rok

Michalski i Pawlak zwycięzcami zimowych zawodów samolotowych

Zwycięstwem Ryszarda Michalskiego i Jarosława Pawlaka (Aeroklub Łódzki) zakończyły się w Dęblinie 34. Lubelskie Zimowe Zawody Samolotowe, w których startowała rekordowa liczba 42 załóg.

Załoga ta – pilot i nawigator – otrzymała na stałe puchar, ponieważ zwyciężała także w dwóch ostatnich zawodach. Niesprzyjająca pogoda (marznący deszcz) sprawiła, że z planowanych trzech konkurencji rozegrano jedną, w której najlepszymi okazali się łodzianie.

Uczestnicy zawodów musieli znaleźć 20 znaków lotniczych z płócien wyłożonych w terenie oraz rozpoznać 10 zdjęć obiektów. Ryszard Michalski, dwukrotny mistrz świata i aktualny mistrz Europy w lataniu rajdowym, w zimowych zawodach startuje od wielu lat, traktując rywalizację jako trenig przed sezonem.

Wyniki:
1. Ryszard Michalski – Jarosław Pawlak (Aeroklub Łódzki)
2. Sławomir Własiuk – Leszek Mącik (Aeroklub Lubelski)
3. Marek Kalinowski – Marcin Sumera (Aeroklub Lubelski)
4. Wacław Wieczorek – Michał Wieczorek (Aeroklub Krakowski)
5. Jacek Zowczak – Grzegorz Czubski (Aeroklub Wrocławski)
6. Dariusz Kędzierski – Piotr Góźdź (Aeroklub Leszczyński)

Źródło: PAP