W dniach 11-16 lutego 2003 r. na terenie Lubelszczyzny rozegrane zostały XXXVII Lubelskie Zimowe Zawody Samolotowe. Było zimno, śnieżnie, słonecznie (tylko w Białej Podlaskiej) oraz mglisto i ślisko (ale tylko w Lublinie). Rozegrano 2 z planowanych 4 konkurencji – jedną precyzyjną i jedną rajdową. Latano i na kołach i na nartach (kto miał). Nic się nie popsuło za wyjątkiem jednego silnika (chyba było mu za zimno i poszedł się grzać).

Pierwsze dwa dni w Białej Podlaskiej były słoneczne i przy –20C stopniowym mrozie rozegrano konkurencję zgodnie z regulaminem lotów precyzyjnych. Zwyciężyli Wojciech Gola i Wojciech Szyszka – załoga Aeroklubu Gliwickiego, przed załogą Prezesów – Andrzej Figiel i Sebastian Podkański z Aeroklubu Lubelskiego i przed załogą – Krzysztof Skrętowicz i Marcin Szpuda z Aeroklubu Opolskiego.

W drugiej konkurencji rozegranej wg regulaminu rajdowego zwyciężyli ubiegłoroczni obrońcy tytułu Zwycięzców Zawodów Jerzy Markiewicz i Piotr Olszyński z Aeroklubu Krakowskiego, przed załogami Aeroklubu Lubelskiego – Michał Bartler i Leszek Duda i Marek Kalinowski i Mariusz Figiel.

Wśród uczestników zawodów znalazła się także damska załoga: Małgorzata Jach i Maja Mazurkiewicz z Aeroklubów Łódzkiego i Rzeszowskiego. Niestety, bez miejsc medalowych.

Wg uczestników zawodów na szczególne podziękowania zasłużyli organizatorzy zawodów z lotniska w Białej Podlaskiej za przygotowanie frontu lotów – m.in. ogrzewanego hangaru.

Dwa następne dni, w czasie których miały się odbyć konkurencje z lotniska w Lublinie okryła mgła i oblodzenie w powietrzu, skutecznie zamykające zawody. Mimo to wszyscy uczestnicy chwalili sobie sympatyczna atmosferę i duże zaangażowanie działaczy Aeroklubu Lubelskiego i Ziemi Bielsko – Podlaskiej.

Relacje prasowe: