Latająca reklama jest jedną z najbardziej skutecznych form promocji, choć jeszcze mało docenianą w Polsce. Aeroklub Lubelski oferuje w tym zakresie pełną realizację przedsięwzięcia, począwszy od wykonania reklamy aż po holowanie banera przez samolot.
Niewątpliwym atutem latającej reklamy jest jej innowacyjność i rzadkość stosowania. Dlatego przyciąga uwagę niemal wszystkich osób słyszących odgłos nadlatującego samolotu. Specjaliści od reklamy potwierdzają także, że przekaz informacyjny zawarty w takim banerze jest lepiej zapamiętywany i odróżniany od tradycyjnych reklam.

Skuteczność tej formy promocji była wielokrotnie badana. Udowodniono, że w przypadku reklamy lotniczej koszt dotarcia do konsumenta jest najniższy, a skuteczność – największa. Wykazano, że kampanie lotnicze podnoszą pięciokrotnie spontaniczną oraz wspomaganą świadomość haseł reklamowych, zbliżając ich sumę do 100 procent. Stosunkowo niewielki koszt przedsięwzięcia powoduje, że nawet przy ograniczonych budżetach udaje się przeprowadzić skuteczne działanie promocyjne.

Jednym z przykładów powodzenia kampanii lotniczej była reklama Heyah. Sympatyczna, czerwona łapka pod koniec 2004 roku powiewała nad większością miast. Ta kampania pokazała, że działania lotnicze nie muszą być ograniczone jedynie do okresu letniego oraz do plaż zapełnionych turystami. Dokładne zaplanowanie tras samolotów oraz czasu ekspozycji reklam spowodowało, że mimo niesprzyjającej aury uzyskano silne wzmocnienie dla innych, prowadzonych w tym samym czasie działań promocyjnych.

Banery mogą mieć postać billboardu drukowanego wysokiej jakości techniką cyfrową, lub też mogą mieć postać rękawa z namalowanym napisem.

Zapraszamy do współpracy zarówno indywidualnych odbiorców jak i agencje reklamowe!