Szkolenie Spadochronowe

Metoda szkolenia

Szkolimy metodą SL (Static Line)- potocznie nazywanym szkoleniem „na linę”. Lina desantowa jest podczepiana do liny w samolocie co skutkuje otwarciem spadochronu zaraz po oddzieleniu się skoczka od samolotu.

Kto może przystąpić do szkolenia?

Na czym szkolimy

Szkolenie odbywa się na nowoczesnych spadochronach typu „latające skrzydło”. Każdy zestaw spadochronowy (spadochron) wyposażony jest w dwie czasze-główną i zapasową, automat i nóż, oraz na wyposażeniu ucznia-skoczka: kask, wysokościomierz analogowy i radio zapewniające kontakt instruktor-uczeń, podczas lotu na otwartej czaszy.

Etapy szkolenia

Część teoretyczna i szkolenie naziemne

(zajęcia trwają zwykle dwa dni- weekend) Poznasz budowę spadochronu, dowiesz się jak na nim bezpiecznie latać i lądować, jak prawidłowo oddzielać się od samolotu, poznasz sytuacje oraz procedury awaryjne, podstawowe zagadnienia z dziedziny meteorologii oraz fizjologii człowieka, oraz wszystkiego, co będzie Ci potrzebne do wykonywania skoków. Ta część szkolenia kończy się egzaminem sprawdzającym tzw. kontrola wiadomości teoretycznych (KWT).

Pierwsze skoki

Uczeń-skoczek wykonuje swoje pierwsze skoki z wysokości 1000-1200 metrów z natychmiastowym- samoczynnym otwarciem spadochronu- tzw. skoki “na linę”.

Po wykonaniu minimum 5 takich skoków, oraz wykazaniu się umiejętnością kontroli ciała tuż po opuszczeniu samolotu, rozpoczyna się przygotowanie ucznia do skoków z wolnym (samodzielnym) systemem otwarcia spadochronu.

Kolejne skoki

Następnym krokiem są skoki z coraz wyższych wysokości samodzielnym otwarciem spadochronu za pomocą uchwytu po wykonaniu kilku do kilkunastu sekund opóźnienia i wolnym spadaniu z zamkniętym spadochronem. Na tym etapie szkolenia uczymy umiejętności przydatnych do kontroli ciała i jego sterowania podczas swobodnego spadania (np.: obroty w różnych płaszczyznach)

Co dalej?

Kiedy masz na swoim koncie  50 skoków i min. 30 min swobodnego spadania, zdajesz egzamin na świadectwo kwalifikacji skoczka spadochronowego. Od tej pory jesteś samodzielnym skoczkiem spadochronowym i przy wykonywaniu skoków nie potrzebujesz już nadzoru instruktora. Gratulacje 🙂

Cena szkolenia

Więcej w zakładce cennik

Zapisy na szkolenie

chętnych do odbycia szkolenia spadochronowego prosimy o wysyłanie zgłoszenia na adres manifest@aeroclub.vdl.pl . W zgłoszeniu proszę podać takie informacje jak:  “szkolenie spadochronowe -imię i nazwisko, nr telefonu”. Informacja o terminie szkolenia będzie podana na naszej stronie, na stronie Szkoły Spadochronowej Aeroklubu Lubelskiego na fb, oraz w informacjach zwrotnych (tel, email) do osób, które zgłosiły chęć rozpoczęcia szkolenia.