Skoki zapoznawcze w tandemie

Co to jest skok zapoznawczy w tandemie? “Pasażer” na swoją uprząż i jest podpięty do instruktora (tandempilota).

Kto może skoczyć? Prawie każdy. Jeżeli chcesz wziąć udział w skoku zapoznawczym w tandemie, nie musisz przynosić żadnego zaświadczenia lekarskiego. Przed skokiem podpisujesz jedynie oświadczenie, że Twój stan zdrowia pozwala na taki skok. Nie musisz mieć idealnej kondycji ani idealnego zdrowia, ale warto pamiętać o najważniejszych przeciwwskazaniach do wykonywania skoków spadochronowych, do których należą:

• ciężkie schorzenia kręgosłupa, na przykład niestabilność, złamania, skrzywienia
  • ciężkie choroby układu krążeniowego i oddechowego
  • niewydolność krążeniowo-oddechowa
  • epilepsja
  • wrodzona łamliwość kości
  • choroby psychiczne

Trzeba też pamiętać o tym, że skakać nie mogą osoby:  – będące pod wpływem środków odurzających oraz  – osoby, które ważą powyżej 100 kilogramów i o wzroście poniżej 120 centymetrów – ma to przede wszystkim związek z ograniczeniami sprzętowymi.

W skokach zapoznawczych w tandemie mogą brać udział seniorzy oraz osoby niepełnoletnie. Osoby niepełnoletnie mogą skoczyć posiadając zgodę rodziców lub opiekunów prawnych.

Przygotowanie do skoku:  Nie potrzebujesz żadnego kursu. Na lotnisko należy przybyć ok. godziny przed umówionym skokiem. Krótkie szkolenie naziemne, zajmuje ok 15-20  minut. Szkolenie to przeprowadza tandempilot, z którym będziesz wykonywał skok.

Kiedy skaczemy: Skaczemy w weekendy, przeważnie od maja do połowy listopada ( w zależności od warunków pogodowych oczywiście).

Ubranie do skoku: Posiadamy w swoim wyposażeniu wszystko, co potrzebne i niezbędne do wykonania skoku spadochronowego: kombinezony, czaporki ( miękkie kaski), okulary. Ale jeśli chcesz skoczyć w ubiorze własnym – dłuższym lub krótszym, jest to również dozwolone i akceptowalne 🙂 Najważniejsze, żeby ubranie było wygodne, a obuwie- najlepiej sportowe.

Jak wygląda skok – co Cię czeka?

• wznosimy się na wysokość 3000m (samolot AN-2) – ‘po drodze’ (na niższych wysokościach) wyrzucamy  innych skoczków, tak więc już jest na co popatrzeć 😉
  • na wys. 2000-2500m stajesz się integralną częścią ze swoim tandempilotem (zostajesz podpięty do jego uprzęży)
  • 3000m: wyskok
  • ok. 30 sekund spadania z zamkniętym spadochronem (z prędkością ok. 200km/h)- to jest “Twój czas” przed kamerą, a więc posyłamy uśmiechy, buziaczki itp. itd.
  • ok. 1800m otwarcie spadochronu
  • 7-10 minutowy lot na otwartym spadochronie – podziwiasz okolicę i masz okazję posterować spadochronem
  • lądowanie
  • otrzymujesz dyplom za wykonanie skoku

Filmowanie:

Proponujemy 2 opcje filmowania (do wyboru):

1. filmowanie kamerą z ręki instruktora – kamera umieszczona jest na ręce instruktora. Dzięki temu możliwe jest nagranie nie tylko szkolenia, lotu na zamkniętym spadochronie ale przede wszystkim lotu na otwartej czaszy.

2. Filmowanie skoku przez innego skoczka- kamerzystę, który “leci”( a właściwie spada), na zamkniętym spadochronie obok tandemu i filmuje cały skok, oczywiście  włącznie z przygotowaniem do skoku i lądowaniem.

Bezpieczeństwo

Każdy spadochron (zestaw spadochronowy) wyposażony jest w dwie czasze- główną i zapasową, oraz posiada automat.

Co w przypadku pogody uniemożliwiającej skoki?

Wtedy, w uzgodnieniu z pasażerem, przekładamy skok na inny termin.

Umów skok w tandemie – zadzwoń 885 324 444

Skok zapoznawczy na prezent: Oferujemy możliwość zakupienia skoku zapoznawczego. W tym celu należy wejść na stronę Oferta.

Pełny cennik skoków dla członków – https://www.aeroklub.lublin.pl/cennik-aeroklubowy/#spadochrony