Sekcje Aeroklubu Lubelskiego

W Aeroklubie Lubelskim działa obecnie 6 sekcji. Dodatkowo, niezależnie od Aeroklubu, funkcjonuje Klub Seniorów Lotnictwa. W przyszłości będą także tworzone inne sekcje lub kluby skupiające ludzi o zamiłowaniach lotniczych, jeśli zbierze się odpowiednia grupa zainteresowanych, która wyrazi wolę zarówno reprezentowania Aeroklubu Lubelskiego w swojej dziedzinie, jak i wspierania działalności lotniska.

Wielu naszych członków związanych jest z aeroklubem od dzieciństwa, stawiając swoje pierwsze kroki w budowaniu modeli latających, by potem już samodzielnie zdobywać niebo z pomocą prawdziwego statku powietrznego. Tutaj nie ważny jest wiek. Do aeroklubu przystępują zarówno ludzie młodzi, jak i ci, którzy dopiero w dojrzałym wieku postanowili spełnić swoje marzenia o lataniu. Liczy się przede wszystkim wspólna pasja, która przyciąga w to magiczne miejsce w Radawcu miłośników małego i dużego lotnictwa.

Przynależność do jednej lub kilku sekcji jest równoznaczna z członkostwem w aeroklubie. Wstępując do aeroklubu warto wiedzieć na czym ten udział polega, gdyż członkostwo wiąże się z pewnymi przywilejami oraz obowiązkami. Będąc członkiem aeroklubu oczywiście mamy możliwość uprawiania sportu lotniczego na korzystniejszych warunkach, niż gdybyśmy chcieli działać niezależnie. Ale w zamian zobowiązani jesteśmy do wspierania działalności lotniska przez opłaty członkowskie i sekcyjne, a także przez prace społeczne.

Jeśli zastanawiasz się od czego zacząć swoją lotniczą przygodę, przyjedź na lotnisko. Z chęcią wyjaśnimy Tobie na czym to wszystko polega. Możesz nawet zasmakować nieba przez skoki spadochronowe w tandemie, loty szybowcem, samolotem, motolotnią lub balonem. Zapraszamy!

Dowiedz się więcej o naszych sekcjach:

2 MARCA 2024r. godz. 9.00 ROZPOCZĘCIE SZKOLEŃ TEORETYCZNYCH-GRUPA PODSTAWOWA SZYBOWCOWA. ZAPISY NA SZKOLENIA (2024) NADAL TRWAJĄ.

Informacje w sprawie szkolenia szybowcowego uzyskać można pod numerami: 603 563 064, 607 034 364. Szkolenia samolotowego: 605 891 391, 728 322 913, a także u dyrektora 603 303 226

Zapraszamy do zakupu Voucherów i Szkoleń na sezon 2024